עונת הסתיו היא העונה מומלצת לשתילה בגינה. זה הזמן שבו אנחנו כמעצבי גינות מחדשים. אנחנו מנקים את השטח, מסלקים עשביה וצמחים יבשים של קיץ ומתחילים מהתחלה. גם הטבע מתחיל איתנו, מתכונן לקראת הגשם שירווה את צמאונו ויחדש הכל. תהליך עיצוב גינה מתחיל בדרך כלל בעונה הזו, אך חשוב לדעת אילו צמחים יתאימו לשתילה דווקא בעונת הסתיו, ויש הרבה כאלו.

פרחים

ותמר - בחירת צמחיה לעונת הסתיו

בסתיו אנחנו יכולים ליצור תוכנית עיצוב גינה עם ראייה לעתיד. כלומר, לשתול צמחים שילבלבו ויפרחו בסוף החורף ובאביב. פרחי חורף יכולים להיות חיננית, חרצית, כובע הנזיר, לוע הארי, סוגים שונים של נרקיסים, כלניות ורקפות, אמנון ותמר ועוד.

שתילת הפרחים האלו דווקא בסתיו, במיוחד אם הם שתילים צעירים, תניב פריחה איכותית בהמשך השנה, בחורף ועד האביב.

עצים ושיחים

יש אינספור סוגים שונים של צמחייה ירוקה לסתיו ולשאר עונות השנה. כדאי לבחור בתשתית לגינה שמורכבת מצמחים רב עונתיים, שיספקו את המראה הירוק והרענן של הגינה לאורך השנה, לצד צמחים שהם עונתיים. קשה לנקוב בשמות של עצים או שיחים שכדאי לשתול דווקא בסתיו, אך ניתן לציין את האורנים, השרכים, הברושים ועצי פרי צעירים כמו שקדיה ותפוח.

הארי - בחירת צמחיה לעונת הסתיו

עשבי תיבול

אחרי הקיץ, אין כמו לשתול עשבי תיבול חדשים בגינה. הם ילבלבו במהירות, יהנו מהשמש המעודנת של ספטמבר ואוקטובר ויזכו להשקייה נאותה במהלך החורף. התוצאה – גינת תבלינים מטופחת ומושקעת.

ירקות

בעידן שבו אנחנו שומרים על אורח חיים בריא, עיצוב גינה שכוללת גם ערוגת ירקות הוא עניין שבשגרה. קישואים, חסות, פטרוזיליה וכוסברה, מלפפונים, גזר וכרובית הם רק חלק מהירקות שאפשר לשתול בסתיו. כשמדובר על זריעה היריעה מתרחבת ואפשר אפילו לשתות תות שדה שיהיה מוכן באביב.

עונת הסתיו היא עונה של התחדשות והתרעננות, גם בגינה. אנחנו יוצרים ומעצבים מחדש גינות בכל רחבי הארץ ונהנים משפע של אפשרויות לשתילה ולזריעה, לקראת השנה החדשה.

רוצים להקים את גינת החלומות ? – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.

ערן – 054-5228882

.jpg - בחירת צמחיה לעונת הסתיו