עיצוב גינה עירונית קטנה

רבים שמתגוררים בעיר חולמים על עיצוב גינה עירונית קטנה בבית. גינה ירוקה שתאפשר להם להנות מאווירה רגועה אחרי יום עבודה ארוך, מזמן איכות עם הילדים באוויר הצח, מפינה פרטית בה ניתן לארח ולבלות. גם במרכז העיר מתאפשר להקים גינה לתפארת, אם מתכננים ועושים זאת נכון.

מהם הקווים המנחים בתהליך עיצוב גינה עירונית קטנה?

עירונית קטנה 2 - עיצוב גינה עירונית קטנה

עיצוב גינה עירונית

ניצול נכון של השטח בתהליך עיצוב גינה קטנה:

כשמדובר בגינה קטנה, שלעיתים בעיר שטחה עומד על כמה מטרים בודדים, חשוב לתכנן. ראשית, אנחנו לומדים להבין את הצרכים של המשפחה, הזוג או האדם שעומד להשתמש בגינה. מה צריך להיות בגינה? אילו פונקציות? מתוך כך אנחנו צריכים ליצור תוכנית עיצוב גינה שתקיים כמה שיותר מהפונקציות ועדיין תשאיר תחושה של מרחב.

עירונית קטנה 3 - עיצוב גינה עירונית קטנה

עיצוב גינה עירונית

שתילה בקומות ובגבהים שונים:

כדי ליצור אי ירוק של שלווה באמצע העיר ולהנות מפינה שיש בה מקום לאירוח, לבילוי ולהנאה אפשר להשתמש במשחקי גובה ולשתול צמחים, פרחים ועצים בגבהים שונים. קיר הבניין יכול להפוך למתקן שתילה גדול שעליו תלויים עציצים לתפארת, מסלעה בקצה הגינה הופכת לערוגה בקומות ומיכלים בגדלים שונים הופכים לערוגות בגדלים וסגנונות שונים.

שמירה על ארגון ופרקטיות

גינה עירונית 3 - עיצוב גינה עירונית קטנה

שילוב תמחים בעיצוב גינות

מכיוון שמדובר בגינה קטנה אנחנו צריכים לשמור על מבנה מאורגן וליצור אפשרויות פרקטיות. כך למשל ריהוט שניתן להזיז ממקום למקום יכול להיות פתרון בגינה עירונית קטנה. בנוסף עיצוב גינה קטנה חייב להיות תהליך מתמשך. אחרי שהגינה מעוצבת ומוכנה לשימוש אנחנו חייבים להמשיך ולתחזק אותה לאורך הזמן, לדאוג לניקיון ולסדר ולא להעמיס בחפצים ובריהוט.

הקמת גינות אוכל עירונית

גינה עירונית 4 - עיצוב גינה עירונית קטנה

עיצוב גינה קטנה

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על גינות ירק שמחליפות גינות נוי קלאסיות. גינות ירק שנשתלים בהן עשבי תיבול, ירקות ואפילו עצי פרי מאפשרות לאנשים שמתגוררים בעיר להרגיש כמו בכפר.

גינה עירונית קטנה יכולה להוות אי של שקט ושלווה במרכז העיר – הכל תלוי בתכנון מוקפד, בביצוע מקצועי ובשמירה על התוצאות לאורך זמן.

רוצים להקים את גינת חלומותיכם ? – פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.